Potrójnie roztańczony SuperFinał!

4 czerwca 2014 | autor zdjęcia www.piatkowscy.pl

IX SuperFinał PLFA będzie miał wyjątkową, taneczną oprawę dzięki Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa, Wrocław WildCats oraz Warsaw Elite Cheerleaders. 

Tradycją stało się już, że finały PLFA to wydarzenia o wyjątkowej oprawie audiowizualnej. Istotną częścią tych wielopłaszczyznowych przedsięwzięć są występy cheerleaderek, które nie tylko prezentują akrobatyczne układy taneczne, lecz również dopingują publiczność do żywiołowego wspierania swojej ulubionej drużyny. 

- W tym roku postanowiliśmy zaprosić wszystkie zespoły cheerleaderek, które w trakcie sezonu tańczą dla zespołów Topligi. Zależy nam na świetnym show, ale także na tym, by pokazać że SuperFinał jest świętem wszystkich fanów futbolu amerykańskiego w Polsce. Cheerleaderki mają wielki wpływ na ekscytującą atmosferę na trybunach podczas SuperFinałów - komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. 

Najbardziej doświadczonym zespołem występującym na SuperFinale będzie grupa Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa, która z PLFA współpracuje od dawna i jest oficjalnym zespołem Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim. Występy Bell Arto można podziwiać podczas wszystkich meczów domowych Warsaw Eagles, ale też podczas spotkań AZS Politechnika Warszawa w ramach siatkarskiej Plusligi. Bell Arto prezentował się też, między innymi, podczas ceremonii losowania Mistrzostw Świata W Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014, Mistrzostw Świata Siatkówki Plażowej w 2013, Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej w 2014 oraz w rozgrywkach Orlen Ligi Kobiet i PGNiG SuperLigi Piłki Ręcznej. - Nasz występ na wielkim finale PLFA zawsze wiąże się z dużymi emocjami. Kilkutygodniowe, intensywne przygotowania w miłej atmosferze mają swoje zwieńczenie przed wspaniałą publicznością. Atmosfera, energia, zabawa i tysiące braw, którymi są nagradzane cheerleaderki są wprost niesamowite. Podczas każdego z ostatnich trzech SuperFinałów zaskakujemy nowymi pomysłami. W tym roku również mamy niespodziankę! - zapowiada Aneta Bałon,  manager i choreograf Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa. 

Kolejne dwie formacje wystąpią podczas SuperFinału po raz pierwszy. 

Warsaw Elite Cheerleaders od 2013 występują na meczach Topligi kibicując warszawskim Spartanom, a w sezonie 2014 Warsaw Sharks. Warsaw Elite zatańczyły też podczas wyjątkowego wydarzenia - pierwszego meczu kobiet w Polsce, w którym Warsaw Sirens rywalizowały z Francuzkami. Warsaw Elite Cheerleaders to zespół zbudowany z tancerek turniejowych występujących w poprzednich latach na parkietach Polskiego Stowarzyszenia Cheerleaders. Wielokrotnie reprezentowały one Polskę na Mistrzostwach Europy (ECA) oraz Świata (ICU/IASF). Trenerem WEC jest Izabela Nierwińska (Kisiel), która zapowiada - Występ na finale będzie dla nas przede wszystkim świetną przygodą i możliwością zaprezentowania się przed całą polską futbolową publicznością. Udział w tej imprezie to też nagroda i docenienie nas za ciężką pracę włożoną w przygotowania oprawy meczów warszawskich Rekinów. Specjalnie na ta okazję stworzyliśmy choreografię rodem z USA. Będziemy również zagrzewać kibiców do dopingu, tak by poczuli się jak na amerykańskim Super Bowl.

WildCats to zespół, który powstał w styczniu 2014. Trzon stanowią tancerki z grupy Wenus, które znane są z występów na meczach futbolu amerykańskiego i innych dyscyplin sportowych. Dołączyły do nich najlepsze spośród dziewczyn, które wzięły udział w specjalnym castingu współorganizowanym przez Wrocław Panthers. - Futbol amerykański nie może istnieć bez cheerleaderek, a nas nie mogło zabraknąć na najważniejszej imprezie roku. Cieszymy się, że organizatorzy postawili również na nas. Jedziemy do Gdyni, by uświetnić występami SuperFinał i pokazać wszystkim kibicom jak angażować się w doping - mówi Marta Konarska, trener zespołu, czterokrotna mistrzyni cheerleaderek Dolnego Śląska. 

- Oczywiście logistyka przy występach trzech zespołów jest trochę skomplikowana, ale wierzę, że entuzjazm i wysoki poziom profesjonalizmu artystów zapewni widzom niezwykłe wrażenia. Występy cheerleaderek to zdecydowanie najpiękniejszy element futbolu. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć to wspaniałe i wyjątkowe show - mówi Aleksandra Skrzyszowska, koordynator ds. organizacyjnych PLFA. 
 

Sponsorzy i partnerzy

 • Gdynia Sport
 • Ministerstwo Sportu i Turystyki
 • Mitutoyo Polska
 • Filmbox
 • TVP Sport
 • Lot
 • Eventim
 • Polish Open University
 • ACCEVENT
 • Cofee Heaven
 • Costa Cofee
 • Polska Liga Futbolu Amerykańskiego
 • Bell Arto Cheerleaders AWF Warszawa
 • Wrocław WildCats
 • Warsaw Elite Cheerleaders